Izrada diplomskih i završnih radova

Djelatnici na katedri su na raspolaganju studentima za pomoć pri izradi diplomskih i završnih radova. Radovi mogu biti iz bilo kojeg područja vezanog uz pripremu, izradu i primjenu tiskovnih formi u grafičkom reprodukcijskom procesu.
Osim za potrebe izrade diplomskih i završnih radova, oprema s katedre i laboratoriji su dostupni studentima za izradu seminara, stručnih i znanstvenih radova, uz nadzor nekog od nastavnika s katedre.

Katedra uspješno surađuje s privredom kao i hrvatskim i inozemnim znanstvenim institucijama. S toga je uvijek moguće proširiti suradnju, upoznati studente s radom na tim institucijama i tiskarama, te provesti određena zajednička znanstvena istraživanja.

Studentima sa zanimljivim temama diplomskih i završnih radova nudi se daljnja suradnja s djelatnicima na katedri, u kontekstu objavljivanja radova na kongresima i časopisima iz grafičke tehnologije i srodnih područja.

se također mogu slobodno uključiti u znanstveno istraživački rad katedre.